SATIŞ & DAĞITIM

Satış ve Dağıtım Ağı

 
AkoruçoğluYayın Basım Dağıtımı'ndan çıkan bir kitabın arkasında güçlü bir satış ve dağıtım ağı vardır. Büyük kitabevi zincirleriyle ve internet satış noktalarıyla çalışıyoruz.
 
Kitap "yayınlamak" ile kitap "basmak" aynı şey değildir. Kitap yayınlamak çok daha kapsamlı bir çalışma gerektirir. Tabiî ki bir matbaayla anlaşarak kitabınızı kendiniz de basabilirsiniz. Ancak satış ve dağıtım konusunda ilerleme kaydetmeniz çok zor olur.
 
Kitabınızı Yayınlayalım: Tam profesyonel paket seçmeniz durumunda kitabınız ülkenin belli başlı tüm kitap dağıtım kurumlarına gönderilecektir. Oradan gelecek siparişler doğrultusunda okurların karşısına çıkacaktır. Bunun dışında kitabınız, belli başlı tüm online kitabevlerinde satışa çıkacaktır. Yazar menajerliği kurumumuz sayesinde kitabınız bir basın bülteniyle tüm medya kuruluşlarına ve edebiyat forumlarına tanıtılacaktır.
 
Yayınevimizin kitaplarını bulabileceğiniz kitabevleri ve dağıtımcılardan bazıları:*
Nilkitap
Kitapsay
Akoruçoğlu
Tüm onlay satış siteleri ve dağıtım firmaları
Dağıtım Süreci Nasıl İşliyor?
Yayınladığımız her kitap için basın bülteni yazıp e-posta aracılığıyla ilgili kurumlara gönderiyoruz. Gelen siparişleri alıyor ve kitabı o gün dağıtımcılara ulaştırıyoruz. Bundan sonra kitabevleri hangi kitapları satmak istediklerine kendileri karar veriyorlar. Bu durum Akoruğoğlu Yayın Basım Dağıtım ya da herhangi başka bir yayınevine özgü değil, tüm yayıncılar için geçerlidir. Başlığıyla ya da konusuyla ilgi çeken kitaplar daha çok sipariş toplayabiliyor; satma ihtimali az görülen kitaplar için siparişler de az olabiliyor. Akoruçoğlu  Yayınları´ndan kitabını yayınlamak isteyen tüm yazarlara, piyasanın işleme sürecini açık bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Yazarlarımıza pembe bir tablo çizmiyoruz, artıları, eksileri net bir şeklide iletiyoruz.
 
Satış Başarımız: Her yayınevinden çıkan kitaplar gibi Akoruçoğlu Yayınları´ndan çıkan kitapların da satış miktarları büyük farklılıklar gösterebiliyor. Binlerce satan kitaplarımız olduğu gibi az satan kitaplarımız da var. Satış ve tanıtım için bizimle birlikte kolları sıvayan ve emek veren yazarların kitaplarının satış grafiği yükseliyor. Bazı durumlarda yazar hiçbir şey yapmasa da kitap başarılı bir satış grafiği çizebiliyor. Akoruçoğlu Yayın Basım Dağıtım standart bir yayınevinin yeni çıkan bir kitap için yapacağı tüm tanıtım hizmetlerini düzenli olarak yapıyor. Kitaplar bir defa tanıtılmakla kalmıyor, daha sonra da düzenli olarak kitabevleri ve dağıtımcılara gönderilen yayın listeleri ve tanıtım bültenleri aracılığıyla hatırlatılıyor. Bundan da önemlisi kitabın "BASKISI MEVCUT" bilgisini de sürekli güncelliyor. Akoruçoğlu Yayın Basım Dağıtım olarak standart bir yayınevinin çabalarının dışında bazı tanıtım olanaklarına da sahibiz. Kendimize ait ONLAY Satış siteleri ile birçok mecraya hızlı ve etkili bir şeklide ulaşabiliyoruz.
 
*Kitabevleri kitapları kendi talepleriyle getirmektedirler ve hiçbir kitabevi bir yayınevinin bütün kitaplarını raflarında bulundurmak zorunda değildir. Zaten bu durum fiziki olarak da imkansızdır. Burada önemli olan talep gelmesi durumunda kitabı getirtebilmesi ve satış grafiği iyi olan kitabı rafında bulundurmasıdır.